Warkocze – 15 najlepszych pomysłów na fryzurę w 2021

Warkocze – 15 najlepszych pomysłów na fryzurę w 2021

Warkocze kojarzą się z czasem beztroski i niewinności, ludowością oraz folklorem. Z jednej strony przywołują na myśl Anię z Zielonego Wzgórza i słowiańskie rusałki, a z drugiej – waleczne żony Wikingów. Jakie warkocze królują w tym roku? Sprawdźcie nasze propozycje stylizacji z warkoczem w roli głównej. Niestety do większości fryzur będą konieczne długie włosy.

Warkocze – wielki powrót fryzury w 2021 roku

Znane i lubiane od tysięcy lat warkocze znów wracają na salony. Dzieje się tak najprawdopodobniej ze względu na sentyment, który wzbudza ta fryzura. Warkocze stały się jedną z najmodniejszych fryzur od 2020 roku. Pełno ich w Social Media, np. na Instagramie (pod hasztagami braid, hair, braid hair girl czy też braid hair style), a także na innych kanałach, takich jak np. blog. Frazy „how to braid your hair”, „braid hair how to make” oraz „braid hair styles” są bardzo popularne w Internecie!

Dlaczego ludzie kochają fryzury oparte o warkocze?

Fryzury oparte o warkocze są doceniane przez tysiące kobiet, przede wszystkim ze względu na ich prostotę i wygodę. Fryzura ta jest świetnym rozwiązaniem, gdy kobieta chce uzyskać nowy look bez ścinania włosów. Sprawdza się także wtedy, gdy włosy są lekko nieświeże, ale właścicielka nie chce ich jeszcze myć.

Warkocze należą do bardzo uniwersalnych fryzur, dlatego z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Najwięcej możliwości dają długie włosy, ale posiadaczki krótkich kosmyków również mogą poszaleć z tego typu fryzurami. Jakie warkocze są najmodniejsze w tym roku? Oto 15 najmodniejszych pomysłów na fryzury z warkoczami w roli głównej!

Najlepsze fryzury na długie włosy — warkocz francuski (french braid hair)

Warkocz francuski zyskał największą popularność pod koniec XIX wieku we Francji. Fryzura ta jest prosta w wykonaniu i pasuje do wielu okazji — od randki, przez zwykły dzień w pracy, po różnego rodzaju aktywności fizyczne. Dziś warkocze w stylu francuskim powracają w wielkim stylu – to jedna z najmodniejszych fryzur w roku 2020 oraz 2021!

Jak zapleść warkocz francuski? Przygotuj grzebień, gumkę do włosów oraz wsuwki. Opcjonalnie możesz sięgnąć także po lakier. Zacznij od rozczesania włosów do tyłu, po czym wyznacz jedną główną część i podziel ją na kolejne trzy pasma. Resztę włosów pozostaw na karku. Co dalej? Kolejny krok to zaplatanie warkoczy, czyli przekładanie na środek poszczególnych pasm – raz lewego, a raz prawego. Gdy boczne pasma znajdą się na tej samej wysokości co włosy na karku, można zacząć je splatać w warkocze. Po wykonaniu fryzury należy ją zabezpieczyć warkocze gumką lub wsuwkami. Dodaj również lakier dla utrwalenia. Mocno zaplecione włosy z warkoczami powinny się utrzymać na głowie przez cały dzień. Jak poradzić sobie z baby hair? Do ujarzmienia włosów wystarczy serum wygładzające.

PRZECZYTAJ TAKŻE  Niebieskie włosy - komu pasują? Jak je uzyskać? Jak pielęgnować?

Modne fryzury w 202o roku — jak zrobić warkocz na wzór korony

Oto kolejny modny pomysł na warkocze. Na szczycie głowy można zapleść warkocz typu korona, czyli taki, który przebiega wokół całej głowy. Fryzura ta jest niezwykle elegancka i dostojna, idealna na wesela oraz inne uroczystości i imprezy. Jedyne czego trzeba, by ją przygotować, to długie włosy.

Jak uzyskać koronę z warkocza? W przypadku warkocza francuskiego były potrzebne: grzebień, gumka oraz wsuwki do włosów, tutaj jest podobnie. Najpierw rozczesz włosy, ale tak, aby nie utraciły one swej objętości. Następnie zrób przedziałek na środku i podziel włosy na dwa równe pasma. Jedno z nich zwiąż gumką, a drugie rozczesz na trzy części i zaczesz mocno w stronę ucha, tak, by z tyłu głowy nie pozostały żadne kosmyki. Gotowe? W takim razie przystąp do zaplatania warkocza od strony karku. Kieruj się w stronę czoła, a gdy skończysz pleść, zwiąż włosy gumką.

Gdy pierwsze pasmo warkoczy jest już zaplecione, czas na drugie. Zacznij plecenie od strony czoła i kieruj warkocz w stronę ucha, aż do karku. Przypnij go do początku pierwszego warkocza oraz połącz ich końce, by je zespolić. Jeśli zależy Ci na szykownym wyglądzie, wygładź warkocze szczotką z włosia i utrwal je lakierem. Dodaj także ozdobne spinki do włosów, efekt murowany!

Fryzura à la księżniczka Leia

Bardzo modne w tym roku warkocze to także fryzura inspirowana filmem Gwiezdne Wojny, a konkretnie dwa warkocze zwinięte przy uszach takie jak u księżniczki Lei. Warkocze przypominają nieco baranie rogi, stąd też jego druga często używana nazwa – baranek.

Jak wykonać taką fryzurę z warkoczy? Wykonuje się ją z dwóch warkoczy zaplecionych po bokach – należy je zawinąć i upiąć. Niestety posiadaczki krótkich włosów nie będą mogły wykonać tej fryzury, sprawdza się ona jedynie przy długich włosach.

Double buns, czyli dwa koki z warkoczem

Podobne do fryzury rodem z Gwiezdnych Wojen i również na topie są dwa koki z warkoczów. Aby przygotować tę słodką i dziewczęcą stylizację, potrzebne będą dwa warkocze dobierane. Należy zapleść warkocze tak, by na środku pozostał przedziałek i następnie – spiąć na czubku w luźne koki.

Modne fryzury — warkocz holenderski

Warkocz holenderski to bardzo efektowna fryzura dla długich włosów. Stylizacja zyskała na popularności pod koniec 2020 roku. Aby zapleść warkocz holenderski, nie trzeba mieć mocnych włosów. Prosty warkocz holenderski można przygotować samemu lub udać się do salonu fryzjerskiego. Fryzura nadaje się na różne uroczystości, np. wesele, a także na co dzień, w tym również do uprawiania aktywności fizycznych – zobacz gwiazdy sportowe, często stylizują włosy w ten sposób.

PRZECZYTAJ TAKŻE  Ciemny Blond — Komu Pasuje? Jak Go Uzyskać?

Jak wykonać warkocz holenderski? Czym ten typ fryzury różni się od francuza? W warkoczu francuskim pasma przekłada się jedno nad drugim, natomiast w warkoczu holenderskim – pod spodem. Należy przerzucić włosy do tyłu, tak aby swobodnie opadały na plecy. Kontynuuj wydzielanie trzech pasm nad czołem. Boczny kosmyk należy przełożyć pod środkowym i następnie tak samo uczynić z tym z drugiej strony. Kroki należy powtarzać aż do końca warkocza. Podczas zaplatania można rozciągać na boki sploty. Na koniec użyj gumki i zwiąż warkocz. Jeśli masz baby hair, niczego z nimi nie rób, największym atutem tej fryzury jest naturalność, efekt będzie piękny!

Warkocz na jedno ramię

Bardzo modne w tym roku są także fryzury asymetryczne, np. warkocze na jedno ramię, często o splocie przeniesionym na bok. Każdy rodzaj warkocza da się przekierować w tę stronę i dzięki temu nadać włosom odrobinę oryginalności. Niestety uda się to jedynie na długich włosach.

Warkocz bokserski

W tym roku na pokazach mody i ulicach wielkich miast królują warkocze sportowe, inaczej zwane także warkoczami bokserskimi. Takie warkocze wybierają nie tylko kobiety wysportowane. Można je nosić na spacer z psem, zakupy oraz do pracy. Aby fryzura wyglądała efektownie, warto dodać ozdobne spinki. Jak sporządzić ten typ warkocza? Wystarczy podzielić włosy na dwie połowy (przedziałek powinien się znaleźć idealnie na środku głowy). Następnie należy każdą partię spleść w ciasne warkocze dobierane od czubka głowy aż po dół i końcówki.

Wysoki kok z dobieranym warkoczem

Inna warkoczowa wariacja z 2020 roku to niedbały kok z dobieranym warkoczem. Można go ułożyć samodzielnie lub zlecić wykonanie w salonie fryzjerskim. Od czego zacząć? Opuść głowę do dołu i rozczesz wszystkie włosy. Zaplataj dobierany warkocz od karku do czubka głowy. Na końcu zbierz wszystkie włosy w luźny kok. Efekt jest piorunujący – uzyskasz przepiękny, kobiecy i bardzo romantyczny look. Stylizację da się modyfikować, np. tworzyć wiele warkoczy i upinać je w modne koki.

Modne warkocze – róża na włosach

Inny sposób na warkocze to upięcie na kształt róży. Samodzielnie jest ona bardzo trudna do wykonania, wyraź więc zgodę, by fryzurę zrobiła znajoma lub udaj się do salonu fryzjerskiego. Zaplatanie zaczyna się od środka, następnie należy zaplatać wokoło coraz grubsze warkocze – każdy z nich powinien imitować płatki. Przygotowanie takiej fryzury trwa więcej niż kilkanaście minut, szczególnie z cienkich włosów.

Modne warkocze – opaska na włosach

Inna ciekawa fryzura to opaska. Jeśli masz lekko falowane włosy, będziesz wyglądać świetnie w takiej stylizacji. Jak ją przygotować? Zapleć część warkoczy z przodu głowy, od lewego do prawego ucha. Warkocz powinien być ciasny. Opaskę można nosić także w połączeniu z kucykiem, uwaga jednak na baby hair. By je ujarzmić, zastosuj serum lub olejek wygładzający.

Warkocz z grzywki

Bardzo modne są także warkocze zaplatane z grzywki – np. w formie opaski na włosach. Co zrobić z końcówką? Wystarczy ją podpiąć wsuwką i schować pod luźnymi włosami. Grzywkowe warkocze będą prezentować się świetnie zarówno na krótkich, jak i na długich włosach, prostych, bądź też kręconych, niezależnie od fryzury.

PRZECZYTAJ TAKŻE  Fioletowe Włosy - Komu Pasują? Jak Je Uzyskać? Jak Pielęgnować?

Warkocz zakończony kucykiem

Jeśli marzy Ci się nowoczesna fryzura, połącz warkocze z kucykiem. Jak to zrobić? Dobieraj warkocze od czubka głowy do jej połowy i zakończ go kucykiem. To takie proste! Proste warkocze potrafią być nie tylko modne, ale i bardzo efektowne.

Modne warkocze – irokez

Słuchasz muzyki rockowej lub jeszcze ostrzejszych wykonawców? Idealną fryzurą będzie dla Ciebie irokez. Dzięki tej stylizacji nadasz włosom objętości, a Twój wygląd nabierze seksownego pazura. Podstawą zaplatania jest warkocz holenderski. Splot fryzury powinien zaznaczać się szczególnie na czubku głowy. Na końcu należy nieco poluzować dobierane pasma, tak, by sterczały one do góry. Dla utrwalenia użyj lakieru, kosmetyk zapewni długotrwały efekt.

Afrykańskie warkocze cornrow

Tej fryzury nie zrobisz samodzielnie, ale możesz zlecić jej wykonanie fryzjerowi. Ciasne sploty z warkoczem w roli głównej można ułożyć nawet z bardzo krótkich włosów, występują one w wielu różnorodnych wariacjach. Cornrow są często podzielone na dwie części z przedziałkiem w środku lub biegną wzdłuż całej głowy. Dozwolone jest zbieranie warkoczy w kucyk oraz koki. Warkocze mogą zdobić także asymetrycznie jedną stronę głowy.

Co zrobić, by fryzury typu cornrow się udały? Przed zaplataniem trzeba koniecznie naolejować włosy. Dzięki temu warkocze nie będą się puszyć, nie pojawią się także odstające kosmyki pasm. Stylizację należy zabezpieczyć gumką lub frotką. Zabronione są gumki recepturki, ponieważ często łamią one włosy z warkoczami.

Warkocze i rozpuszczone włosy

Ostatnia gorąca propozycja to połączenie rozpuszczonych włosów i warkoczy. Taki look jest bardzo romantyczny, w sam raz na randkę, jest także elegancki, idealny na biznesowe spotkania i imprezy. Jak przygotować stylizację? Pierwszy krok to dokładne rozczesanie włosów i nakręcenie ich na lokówkę. W dalszej kolejności zaplataj luźny warkocz dobierany. Dobieraj jedynie pasma z czubka głowy i wplataj je od spodu. Po uzyskaniu wystarczająco długiego splotu zbierz kosmyki gumką lub przypnij do pozostałych włosów za pomocą wsuwki. Gotowe? Teraz wystarczy tylko nieco lakieru i możesz wyjść na miasto. Stylizację można rozbudować, na przykład złączyć razem na głowie nie jeden, a kilka warkoczy.

Marzy Ci się któraś z wymienionych wyżej stylizacji? Zapisz się za pośrednictwem poczty e-mail/telefonicznie na uczesanie w najbliższym salonie fryzjerskim. Specjaliści wykonają dla Ciebie każdą najmodniejszą fryzurę. Dzięki oddaniu się w profesjonalne ręce masz pewność, że zaplecione włosy wytrzymają cały dzień. Warto wyrazić zgodę na komunikację marketingową lub po prostu śledzić często kanały Social Media danego fryzjera – wtedy będziesz na bieżąco z trendami!