Trend przedłużenia włosów rośnie z każdym rokiem. Na czym polega przedłużanie włosów? To bezinwazyjny i bezbolesny zabieg, dzięki któremu można przedłużyć włosy nawet o 60 cm. Oczywiście nie zawsze da się doczepić ich aż tak dużo. Wszystko zależy od kondycji skóry i włosów naturalnych. Kto może skorzystać z przedłużenia i zagęszczania włosów? Jest to zabieg dedykowany głównie kobietom, ale mężczyźni również mogą się na niego zdecydować.

Najczęściej do salonów fryzjerskich przychodzą panie, które chciałby mieć długie włosy, ale nie mogą zapuścić swoich własnych. Przedłużanie jest również dla tych, którzy chcieliby nieco zagęścić swoje kosmyki. Wiele kobiet decyduje się na przedłużanie również po złym cięciu włosów u fryzjera lub wieloletnim rozjaśnianiu, co spowodowało ich zniszczenie i wykruszenie się.

Przedłużanie włosów – metody

Metod przedłużania włosów jest wiele, jednak nie wszystkie techniki będą dobre dla każdego. Pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników takich jak stan skóry głowy, kondycja naturalnych włosów, duże znaczenie ma również styl życia, jaki prowadzi klientka, a także jej osobiste preferencje i oczekiwania.

Keratynowe przedłużanie włosów

Metoda keratynowa polega na łączeniu włosów z wykorzystaniem naturalnie występującej keratyny w ich strukturze, a także działaniu wysokiej temperatury. O ilości keratyny użytej przy doczepianiu włosów metodą keratynową decyduje fryzjer. Możliwość regulowania ilości keratyny, a także wielkości łączeń daje specjalistom więcej swobody w działaniu. Ta metoda rewelacyjnie sprawdza się u osób prowadzących aktywny tryb życia, intensywnie trenujących lub takich, którym skóra głowy szybko się przetłuszcza. Częste mycie czy chodzenie na basen kilka razy w tygodniu nie wpłynie negatywnie na włosy przedłużane. Więc jeśli chcesz wyglądać pięknie, ale obawiasz się, że Twój poziom aktywności i zainteresowania nie pozwolą Ci na zabieg, koniecznie musisz zapoznać się z metodą keratynową. Jak długo utrzymują się pasma, jeśli chodzi o keratynowe przedłużanie włosów? Zazwyczaj włosy trzeba podciągnąć po 4 miesiącach, jednak przez cały okres noszenia wyglądają naturalnie.

Laserowe przedłużanie włosów, czyli innowacyjna metoda

Przedłużanie włosów za pomocą lasera to stosunkowo nowa i innowacyjna metoda ultradźwiękowa. Jest niezwykle precyzyjna, a doczepione wiązki rewelacyjnie stapiają się z resztą włosów, dzięki czemu wyglądają jak naturalne pasma. Laserowe przedłużanie włosów wykorzystuje nie tylko światło, lecz także fale akustyczne o wysokiej częstotliwości. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii doczepiane włosy są praktycznie niewyczuwalne i niewidoczne. Przy tej technice używa się najczęściej pasków z kosmykami dziewiczymi, czyli takimi, które nigdy nie były poddawane farbowaniu i rozjaśnianiu. Ta technika jest również najszybszą odmianą przedłużania i zagęszczania włosów, ponieważ zakładanie pasm trwa nie dłużej niż godzinę.

Tape on, czyli metoda kanapkowa

Przedłużanie włosów za pomocą tej metody nie obciążają cebulek włosów aż tak jak pozostałe techniki, dzięki czemu można ich założyć nieco więcej. Ponadto włosy bardzo ładnie się układają i wtapiają w naturalne kosmyki. Jednak paski, na których są doczepiane pasma, zawierają substancje klejące. Należy zatem przed założeniem taśmy zrobić próbę alergiczną i sprawdzić, czy nie wystąpi uczulenie na skórze głowy. Ponadto metoda kanapkowa nie zajmuje tak dużo czasu, jak technika na ringi. Do wad tape on trzeba zaliczyć to, że nie sprawdza się u osób prowadzących aktywny tryb życia, czyli takich, które często muszą myć włosy. Jeżeli klej w pasku, na którym mocowane są włosy, będzie miał częsty kontakt z substancjami myjącymi lub wodą chlorowaną, może się rozpuścić.

Przedłużanie włosów metodą clip in

Metoda clip in często jest wykorzystywana jako alternatywa dla przedłużania włosów u fryzjera, nie jest to jednak trwały efekt jak przy innych technikach. To również zabieg nieinwazyjny, ponieważ nie wymaga użycia wysokiej temperatury, a włosy zakłada się za pomocą klamerek. Mimo wszystko warto podkreślić, że każda próba przedłużania włosów samodzielnie, a nie u specjalisty, może skutkować zniszczeniem włosów.

Znaczenie lepszym rozwiązaniem będzie zakupienie pasm clip in i pójście do fryzjera, aby je założył. Wówczas efekty przedłużania będą znacznie lepsze. Trzeba też pamiętać o tym, że nie powinno się samemu zdejmować doczepów. Jeżeli nie mamy chwilowo możliwości udania się do salonu, żeby je usunąć, można w nich spokojnie spać, jednak trzeba pamiętać o wiązaniu włosów w warkocz na noc. Metoda clip in to dobre rozwiązanie, gdy nie chcemy trwale przedłużać włosów, a jedynie na specjalne okazje.

Przedłużanie włosów metodą warkoczykową

Metoda warkoczykowa polega na zapleceniu przy samej skórze głowy jednocentymetrowego warkoczyka z naturalnymi pasmami i doczepianymi. Przy tej technice nie stosuje się wysokiej temperatury, klipsów ani rignów. Przedłużone włosy naturalne są zabezpieczone niewidoczną cienką gumką. Ta technika to jedna z najbardziej dyskretnych metod, a włosy naturalne i doczepiane pięknie się ze sobą łączą.

Jak dbać o przedłużane włosy?

Większość salonów fryzjerskich oferujących usługę przedłużania i zagęszczania włosów korzysta jedynie z naturalnych pasm, jednak sztuczne pasma również można założyć. Jak wiadomo same włosy, a zwłaszcza dziewicze, są bardzo delikatne i wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jeżeli włosy nie będą pielęgnowane, to szybciej się zniszczą i zaczną wyglądać nieestetycznie. Ponadto dzięki prawidłowemu podejściu zarówno naturalne pasma, jak i sztuczne pasma będą się pięknie błyszczeć i dobrze się układać.

Jeżeli Twoje doczepiane włosy nie chcą się układać, możesz sięgnąć po naturalne olejki, aby wygładzić kosmyki. Warto też korzystać z suchego szamponu, żeby dodać fryzurze objętości. Nie zaleca się jednak częstego stylizowania włosów przy pomocy prostownicy i lokówki, ponieważ wysoka temperatura je zniszczy. Należy używać jedynie suszarek, które dają możliwość regulowania ciepła, dzięki temu włosy nie będą ciągle traktowane wysoką temperaturą.

Przedłużanie włosów nie zniszczy naturalnych pasm, jeśli podczas codziennej pielęgnacji będziemy dbać o miejsca łączenia doczepów z własnymi kosmykami. Niezależnie od wybranej metody, trzeba uważać, aby nie nakładać kosmetyków na pasek z klejem, ringi czy warkoczyki. Jeżeli po myciu włosów zgrzewy obniżają się, to znaczy, że przedłużane włosy zostały zniszczone i nieodpowiednio potraktowane. Keratynowe przedłużanie włosów jest najbezpieczniejsze pod względem pielęgnacji, ponieważ można bez obaw codziennie myć skórę głowy, a także stosować wcierki na porost włosów.

Jeśli zależy Ci na tym, aby mieć długie włosy, warto wcześniej przygotować się do wizyty. Przed tym, jak odwiedzisz salon fryzjerski, możesz wzmocnić cebulki włosów, wykonując peeling skóry głowy raz w tygodniu. Na cienkich i zniszczonych kosmykach nie można stosować metod przedłużania włosów, które pozwalają na przypięcie większej liczby pasm. Dlatego warto zadbać również o włosy naturalne, aby móc skorzystać z najlepszych metod przedłużania włosów.

Ile kosztuje przedłużanie włosów?

Cena przedłużania włosów jest zależna od wybranej metody, a także ilości doczepianych włosów. Przedłużanie włosów metodą keratynową to koszt od 800 zł do 2500 zł. Zagęszczenie włosów metodą clip in kosztuje około 500 zł. Doczepianie włosów przy pomocy ultradźwięków jest najdroższe, ponieważ może cena może wynieść 3000 zł, jednak daje najbardziej naturalny efekt. Ponadto utrzymuje się nawet do 6 miesięcy. Ile kosztuje przedłużanie włosów metodą kanapkową? Zagęszczanie włosów techniką tape on to koszt od 800 do 2200 zł.

Bardzo często cena przedłużania włosów to nie tylko przypięcie pasm, lecz także mycie, strzyżenie i modelowanie włosów. Większość kobiet chce wydać na przedłużanie jak najmniej i wybierają tańsze metody. Jednak nie biorą pod uwagę, że często włosy przedłużane droższymi technikami dłużej się utrzymują.

Zagęszczanie włosów – najczęstsze błędy

Zarówno w przypadku przedłużania włosów, jak i zagęszczania najważniejsze jest dobranie odpowiedniej metody oraz pielęgnacja włosów. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia gramatury doczepów. Najczęstszym błędem, który popełniają fryzjerzy, to obciążenie cebulek włosów, przez co mogą zacząć one wypadać. Doskonałym przykładem jest przedłużanie włosów metodą keratynową. Mimo że ta technika pozwala na szybkie przedłużenie włosów, to należy bardzo ostrożnie podchodzić do liczby doczepów. Najmniej obciążającym zabiegiem jest metoda kanapkowa, ponieważ ciężar doczepianych pasm rozkłada się bardziej równomiernie.

Zabieg przedłużania włosów – dla kogo?

Zagęszczanie włosów jest dla każdej osoby, która chciałaby mieć długie naturalne włosy, ale z różnych powodów nie może zapuścić własnych kosmyków. Wiele kobiet przychodzi do salonów fryzjerskich na przedłużanie po nieudanych zabiegach, które zniszczyły ich naturalne pasma. Na czas odrastania i regenerowania naturalnych włosów kobiety często decydują się na przedłużanie. Kiedy zagęszczanie włosów jest niewskazane? Najczęstsze przeciwskazania do doczepiania to:

  • choroby skóry,
  • nadmierne wypadanie włosów,
  • widoczne duże ubytki włosów,
  • włosy bardzo cienkie i wykruszone po wieloletnim rozjaśnianiu.

Wady i zalety przedłużania włosów

Ogromną zaletą włosów przedłużanych jest to, że wykonane przez profesjonalistę nie niszczą naturalnych włosów. Wielu kobietom zabieg przedłużania pomaga pozbyć się kompleksów związanych z cienkimi i rzadkimi kosmykami. Co najlepsze, efekt wcale nie wygląda jak sztuczne włosy, zwłaszcza jeśli korzystamy z pasm słowiańskich lub dziewiczych. Dzięki temu, że dostępne są różne metody przedłużania włosów, fryzjerzy mogą dopasować technikę do stylu życia i potrzeb klientek. Wadą zabiegu jest to, że nie należy on do najtańszych, a do tego trzeba go co kilka tygodni lub miesięcy powtarzać. Nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus. Ponadto, jeśli trafimy na niekompetentną osobę, możemy stracić nie tylko pieniądze, lecz także nasze naturalne włosy.

Jak się przygotować do zabiegu?

Jeśli chcemy, aby efekty włosów przedłużanych się utrzymywały, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Bardzo często klientki nie wiedzą, co należy zrobić przed taką wizytą w salonie fryzjerskim. Pierwsza zasada to oczyszczenie włosów i skóry głowy szamponem bez silikonów. Mocno myjący kosmetyk zdejmie z nich pozostałości po maskach, odżywkach, a także nagromadzonych zanieczyszczeniach z powietrza. Bardzo dobrze sprawdzą się naturalne produkty, które nie zawierają parabenów i silikonów w składzie. Dzień przed wizytą nie można nic nakładać na włosy. Odżywki, maski i olejki tylko utrudnią pracę fryzjerom. Takie kosmetyki mogą sprawić, że klipsy, taśmy lub ringi nie będą się dobrze trzymały na kosmykach. Ponadto trudno w takiej sytuacji dobrać pasma doczepów do naturalnych włosów, ponieważ nie będzie dokładnie widać, jaką mają porowatość, grubość i gęstość. Trzymanie się tych zasad jest bardzo ważne, jeśli chcemy, aby keratynowe doczepianie włosów długo się utrzymało.

Przedłużanie włosów – na co uważać?

Obecnie najpopularniejsze jest przedłużanie włosów metodą keratynową. Nic dziwnego, ta technika ma wiele zalet, jednak nie jest jedynym słusznym wyborem. Warto przed wizytą u fryzjera poczytać o przedłużaniu włosów, aby móc wybrać najlepszą metodę dla siebie. Sztuczne włosy już dawno odeszły w zapomnienie. Doczepianie włosów metodą kanapkową daje naturalny efekt, który zachwyci każdego.

Przedłużanie włosów to szybki sposób na długie i gęste włosy. Ponadto możemy pozbyć się kompleksów związanych z cienkimi i rzadkimi kosmykami. Należy jednak pamiętać, aby zawsze wybierać tylko profesjonalne salony, w których pracują fachowcy. Oszczędzanie na przedłużaniu włosów nie jest najlepszym pomysłem. Kierując się wyłącznie ceną, możemy wyrządzić sobie ogromną krzywdę. Cebulki włosów można bardzo łatwo przeciążyć zbyt długimi pasmami.

Bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń fryzjerów po wykonaniu zabiegu. Podstawowa zasada, która obowiązuje po wyjściu z salonu, to zakaz mycia włosów przed 48 godzin. W ten sposób użyte kleje czy zgrzewy mają czas na ostygnięcie i utwardzenie. Jeżeli umyje się włosy wcześniej, niż zalecił to fryzjer, jest pewne, że doczepione włosy zsuną się lub odkleją. Trzeba również pamiętać o pielęgnacji włosów w domu. Używanie odżywek i masek na długości doczepianych pasm to absolutna podstawa, aby włosy dobrze się prezentowały. Warto stosować również sera silikonowe do zabezpieczania końcówek przed rozdwajaniem się. Jeśli jednak wybierzemy się do sprawdzonego salonu oraz dobierzemy odpowiednią metodę przedłużania włosów, a także będziemy słuchać zaleceń specjalistów, nie mamy się czego obawiać.