Sprawdź aktualne promocje na zabiegi na naszym profilu Booksy
Żelazna 67/28L, Warszawa
Żelazna 67/28L, Warszawa
+48 530 986 000

Nanoplastia włosów

Nanoplastia, czyli zabieg brazylijskiego prostowania włosów to budzi obecnie coraz większe zainteresowanie wśród klientek salonów fryzjerskich w całej Polsce. Moda na wspomniany rodzaj usługi przywędrowała nad Wisłę ze Stanów Zjednoczonych. Co stoi za jego popularnością? Na czym polega cała procedura i jakie efekty przynosi? Poznaj odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, sprawdź czy nanoplastia to coś dla Ciebie i umów się na wizytę już dziś. Ten prosty krok pozwoli Ci lepiej zadbać o swoje włosy.

Innowacyjne usługi wygładzania włosów – nanoplastia coraz bardziej popularna

Statystyki nie pozostawiają wątpliwości. Z usługi wygładzania włosów (nanoplastia) skorzystało już wiele kobiet na całym świecie. Na ten krok decydują się nie tylko aktorki czy gwiazdy estrady, ale również zwykłe „zjadaczki chleba”, którym marzą się piękne, gładkie włosy. Teraz Ty też masz okazję zrealizować wspomniane pragnienie. Szybko, prosto, bez wysiłku i bólu (usługi tego typu nie powodują u klientek żadnego dyskomfortu)

Na czym polega zabieg nanoplastii?

Nanoplastia to – najprościej rzecz ujmując – prostowanie włosów. Ten innowacyjny zabieg stanowi doskonałą alternatywę usługi dla standardowych metod wykorzystywanych dotychczas w salonach urody i zakładach fryzjerskich. Z usługi mogą korzystać nawet posiadaczki tak zwanych trudnych fryzur. Działa nie tylko na lakujące loki, ale też naprawdę skręcone pasma. Doskonale radzi sobie z niesfornymi kosmykami i uczesaniami typu afro. Słowem, wyprostuje każde włosy – w skuteczny i, co niemniej istotne, bezpieczny sposób. Zobacz, jak przebiegają usługi tego typu i jak wygląda cała procedura.

Pierwszy etap usługi jest stosunkowo prosty. Najpierw na świeżo umyte włosy aplikujemy preparat stosowany przy nanoplastii (poczynając od nasady). Następnie nakładamy na głowę czepek. Dzięki wspomnianemu „kompresowi” wszystkie aktywne substancje łatwiej i szybciej przenikną w strukturę włosa. Po upływie 60 (maksymalnie 90) minut, spłukuje się miksturę. Kolejny krok to suszenie. Włosy muszą być pozbawione nadmiaru wilgoci

Potem przechodzimy do realizacji właściwej usługi. Rozpoczynamy zabieg prostowania i wygładzamy włosy. Używamy do tego specjalnej prostownicy. Chwytamy cienkie, pojedyncze pasma i wygładzamy je (każdy kosmyk od 5 do nawet 15 razy aż do uzyskania jedwabistej gładkości i połysku). Należy wykonać wspomniane czynności bardzo dokładnie. Trzeba uważać, by nie pominąć żadnego włosa. Skrupulatność jest w tym przypadku kluczem do osiągnięcia sukcesu.

Po skończonym zabiegu prostowania włosów myjemy głowę delikatnym szamponem, który ma w swoim składzie wyłącznie sprawdzone, naturalne substancje i nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów ani związków syntetycznych typu SLS. Potem nakładamy na włosy specjalną maskę odżywczą. Nanoplastia trwa zazwyczaj od 3 do 6 godzin. Wiele zależy od grubości oraz ogólnej kondycji, w jakiej znajdują się włosy.

Nanoplastia włosów – produkty stosowane do wykonania zabiegu

Głównym składnikiem preparatu stosowanego w zabiegu nanoplastii włosów jest karbocysteina oksoacetamidowa. Co kryje się pod tą dziwnie brzmiącą nazwą? Mieszanka kwasu glioksylowego, cysteiny oraz kwasu octowego. Związek ten ma charakter organiczny. Działa niczym środek sieciujący. Wykazuje zdolność do rozbijania wiązań jonowych, wodorowych i disiarczkowych. Stanowi swego rodzaju pomost pomiędzy keratyną a białkiem włosa.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że karbocysteina oksoacetamidowa to substancja w pełni organiczna. Ma niskie pH i jest przyjazna dla skóry głowy. Nie wywołuje podrażnień, a jej zastosowanie przynosi wspaniałe efekty. Nadaje się nawet do włosów falowanych, kręconych, a także tych ze skłonnością do puszenia. Ujarzmi nawet bardzo niesforne włosy, czyli afro.

Produkty kosmetyczne używane bezpośrednio po zabiegu brazylijskiego prostowania włosów nie mogą być zbyt agresywne. Muszą – jak wspomniano wcześniej – zawierać wyłącznie sprawdzone, naturalne substancje (formaldehyd nie wchodzi w grę). To bardzo ważne, bowiem od sposobu, w jaki pielęgnujesz włosy w dużej mierze zależy efektywność nanoplastii.

Brazylijskie prostowanie włosów – zalecenia przed zabiegiem

Jak przygotować włosy do zabiegu nanoplastii, by efekty usługi były jak najbardziej zadowalające? Co zrobić przed wizytą w salonie fryzjerskim? Nie należy wykonać żadnych specjalnych czynności. Trzeba jedynie umyć głowę (nie nakładamy na włosy odżywki, serum ani innych kosmetyków pielęgnacyjnych). Warto dodatkowo zrezygnować z stosowania suszarki (najlepiej jeśli włosy wyschną naturalnie, bez ingerencji z zewnątrz). Zanim wyjdziesz z domu, upewnij się, że wszystkie kosmyki są suche. Sprawdź dokładnie wszystkie włosy, pasmo po paśmie.

Nanoplastia włosów – co robić po zabiegu? Jak dbać o włosy po skorzystaniu z usługi?

Brazylijskie prostowanie włosów (nanoplastia) nie jest zbyt inwazyjnym zabiegiem. Niemniej istnieje kilka zaleceń, których warto przestrzegać, by efekt idealnie lśniących i gładkich włosów utrzymywał się jak najdłużej, a rezultaty usługi były jeszcze bardziej widoczne. Po umyciu głowy trzeba wysuszyć fryzurę za pomocą suszarki i przeczesać włosy szczotką, kierując strumień ciepłego powietrza od góry do dołu. Należy też unikać kąpieli w chlorowanej bądź słonej wodzie i zrezygnować z używania agresywnych środków czyszczących czy pielęgnacyjnych, które wywierają negatywny wpływ na włosy.

Myjemy włosy szamponem bez dodatku sztucznych barwników oraz konserwantów. Czytamy etykiety i sprawdzamy, czy kupowany kosmetyk jest bezpieczny, a w składzie danego preparatu na pewno nie występuje taka substancja jak na przykład:

  • olej mineralny, zwany inaczej parafiną – może powodować zapalenie mieszków włosowych i reakcje alergiczne, a także nadmiernie obciążać włosy i osłabiać wiązania, jakie wywarza keratyna);
  • laurylosiarczan sodu (SLS) – stosowany w nadmiernych ilościach mocno przetłuszcza włosy;
  • olej silikonowy – utrudnia wnikanie substancji odżywczych w strukturę włosa.

Jakie efekty daje zabieg brazylijskiego prostowania włosów? Czy rezultaty usługi są zauważalne?

Prostowanie włosów metodą brazylijską za pomocą prostownicy i karbocysteiny oksoacetamidowej przynosi bardzo dobre, wręcz spektakularne efekty, dużo lepsze niż inne stosowane dotąd zabiegi, między innymi te przebiegające z użyciem keratyny czy inne popularne usługi fryzjerskie lub kosmetyczne na włosy. Pierwszym najbardziej widocznym rezultatem jest natychmiastowe rozwiązanie problemu napuszonych i poskręcanych włosów (afro, loki, fale itp.). Każde pasmo zyskuje jedwabistą gładkość i włosy stają się lśniące. Ale to nie jedyna korzyść płynąca z zastosowania nanoplastii w zastępstwie keratynowego prostowania włosów.

Jakie jeszcze efekty daje nanoplastia? Wspomniane usługi wygładzania fryzury pomagają zregenerować i odbudować zniszczone włosy. Dzięki zastosowaniu opisywanej metody fryzura zyskuje większą podatność na rozmaite zabiegi stylizacyjne, a jednocześnie pozostaje odporna na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, takich jak choćby deszcz, śnieg czy wiatr.

Poza tym nie od dziś wiadomo, że nasze ciało jest nierozerwalnie powiązane z psychiką. Pozytywna metamorfoza fizyczności (na przykład zmiana fryzury z burzy znienawidzonych loków na proste, lśniące włosy) wywiera korzystny wpływ na samopoczucie. Podnosi samoocenę. W konsekwencji wiele osób, które zdecydowało się na zabieg nanoplastii, nabiera większej pewności siebie i po skorzystaniu z usługi zaczyna postrzegać rzeczywistość w zupełnie nowym świetle. Zresztą trudno się temu dziwić biorąc pod uwagę fakt, że włosy to dla wielu kobiet atrybut atrakcyjności.

Brazylijskie prostowanie włosów – zabieg dla każdego czy usługi dla wybranych?

Odpowiedź jest prosta: z usługi mogą skorzystać praktycznie wszyscy zainteresowani. Nanoplastia to zabieg polecany każdej przedstawicielce płci pięknej, która chce dodać swoim włosom blasku i zadbać o ich kondycję, a zwłaszcza zregenerować i odbudować pasma po niewłaściwie przeprowadzonej procedurze farbowania na intensywny, mocny kolor lub w przypadku keratynowego prostowania realizowanego w domowych warunkach albo nieprofesjonalnym salonie przy użyciu kosmetyków wątpliwej jakości niszczących włosy.

Ważne, by jeszcze raz podkreślić, że prezentowane usługi fryzerskie, a dokładniej mówiąc zabieg nanoplastii przebiega bez użycia żadnych szkodliwych substancji (na przykład formaldehydu). Dlatego może być wykonywany również u kobiet w ciąży, a także młodych mam karmiących piersią czy dzieci. Składniki preparatu wykorzystywanego przy zabiegu wygładzania włosów metodą brazylijską nie wywołują podrażnień ani reakcji alergicznych.

Część osób za wadę opisywanej usługi uznaje długi czas potrzebny do zrealizowania wszystkich czynności (standardowy zabieg trwa kilka godzin). Niemniej jednak warto cierpliwie poczekać na rezultaty. Te są naprawdę spektakularne i trwałe. Efekt błyszczących, prostych i wypielęgnowanych włosów utrzymuje się nawet do sześciu miesięcy).

Nanoplastia, podobnie jak inne fryzjerskie usługi, np. keratynowe prostowanie włosów nie powinna być przeprowadzana w sytuacji, gdy osoba zmaga się z zapaleniem mieszków włosowych, grzybicą skóry głowy, łojotokowym zapaleniem skóry głowy czy łuszczycą,a jej włosy mają skłonność do nadmiernego wypadania. Zabieg mógłby przyczynić się do zaostrzenia wspomnianych problemów.

Nanoplastia włosów – jak często powtarzać zabieg i korzystać z usługi?

Na trwałość zabiegu nanoplastii i efektywność usługi wpływa szereg rozmaitych czynników . Z jednej strony duże znaczenie ma ogólna kondycja, jaką mają włosy, a z drugiej – konsekwencja w przestrzeganiu zaleceń (na przykład mycie głowy szamponem bez dodatku sztucznych konserwantów i używanie delikatnych kosmetyków). Oba aspekty są ze sobą ściśle powiązane i trzeba rozpatrywać je indywidualnie w odniesieniu do konkretnego przypadku.

Kiedy zatem należy powtórzyć nanoplastię i jeszcze raz skorzystać z usługi? Prostowanie włosów trzeba wykonać ponownie dopiero wówczas, gdy zauważysz, że któreś pasmo zaczyna się skręcać, a fryzura utraciła dawny blask i nie jest już idealnie gładka. Zazwyczaj nie ma konieczności przeprowadzania zabiegu częściej niż co 6-8 miesięcy. Choć oczywiście wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji.

Nanoplastia a tradycyjne usługi, czyli keratynowe prostowanie włosów

Zastanawiasz się, na czym dokładnie polega różnica między zabiegiem keratynowego prostowania włosów a nanoplastią? W pierwszym przypadku mówimy o dość inwazyjnej procedurze. Głównym celem usługi jest uzupełnienie ubytków w strukturach włosów za pośrednictwem keratyny, czyli specjalnego białka hydrofobowego, wykazującego dużą odporność na działanie czynników fizycznych oraz chemicznych.

Keratynowe prostowanie włosów przebiega przy użyciu prostownicy z ceramicznymi powłokami, preparatu białkowego, a także bardzo wysokiej temperatury sięgającej średnio 230 stopni. Najpierw fryzjer wykonujący usługi aplikuje przygotowaną mieszankę. Rozprowadza ją na całej długości pasm i pozostawia na około 30 minut. Następnie suszy fryzurę i przechodzi do właściwego prostowania włosów. „Wprasowuje” wspomniany preparat w poszczególne kosmyki. Kolejny krok to oczyszczenie. Zmywa się nadmiar keratyny oraz wszystkie inne pozostałości użytych kosmetyków. Cały zabieg trwa zazwyczaj od 3 do 5 godzin.

Nanoplastia czy zabieg keratynowego prostowania włosów – które usługi są lepsze?

Dotychczas stosowane usługi, m.in. zabieg wygładzania włosów za pomocą keratyny przynosi podobny efekt jak nanoplastia. Skręcone kosmyki są idealnie proste i lśniące niczym tafla wody. Niestety po pewnym czasie zastosowany preparat ulega wypłukaniu, a włosy powracają do pierwotnego stanu – przestają być idealnie proste, końcówki zaczynają się wywijać w różne strony i nie słuchają grzebyka ani szczoteczki. Dodatkowo często wyglądają na zniszczone i niezbyt zdrowe. W takiej sytuacji konieczne jest ponowne skorzystanie z usługi.

Keratynowe prostowanie włosów trudno określić mianem trwałej usługi. Efekt wygładzenia utrzymuje się przez około 2-3 tygodnie. Działanie zabiegu można nieco wydłużyć dzięki odpowiedniej pielęgnacji, między innymi stosowaniu specjalnych masek, odżywek i szamponów (maksymalnie do 3 miesięcy). Fryzjerzy wykonujący opisywane usługi zalecają również używanie preparatu stworzonego specjalnie na potrzeby opisywanej procedury z wykorzystaniem keratynyProdukty te nie powinny zawierać soli, alkoholu ani agresywnych detergentów (przyspieszają wypłukiwanie białek i źle oddziałują na włosy, a zawarta w nich keratyna ulega wytrąceniu).

Mimo korzyści, jakie daje keratynowe prostowanie włosów wiele salonów kosmetycznych i fryzjerskich w całej Polsce przestaje oferować tego typu usługi. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo zabiegu. Choć keratyna sama w sobie nie jest groźna, to w skład specyfiku wykorzystywanego przy realizowaniu usługi wchodzą również inne substancje. Przenoszą one białka i ułatwiają wniknięcie związków w struktury włosa. Mają jednak dość toksyczne działanie i obciążają włosy.

Do przywołanych komponentów należy m.in. formaldehyd, czyli aldehyd mrówkowy. Co ważne jego stosowanie w zbyt dużych ilościach wywiera negatywny wpływ na ludzki organizm i może zwiększać prawdopodobieństwo powstania wielu różnych problemów zdrowotnych. Z tego też względu keratynowe prostowanie włosów i inne tego typu usługi, nie powinno być wykonywane u kobiet w ciąży czy matek karmiących piersią. Tymczasem w przypadku nanoplastii takie przeciwskazania nie istnieją. Metoda – jak zauważono wcześniej – jest w pełni bezpieczna i nie wywołuje skutków ubocznych.

A zatem, co lepsze: nanoplastia czy keratynowe prostowanie włosów? Na korzyść pierwszego wymienionego zabiegu przemawiają nie tylko kwestie bezpieczeństwa, ale również aspekty praktyczne. Przede wszystkim skuteczność usługi, a także oszczędność czasu i pieniędzy. Efekt przeprowadzonej procedury utrzymuje się przez co najmniej pół roku. Nie musisz więc odwiedzać salonu fryzjerskiego zbyt często ani używać prostownicy w domu.

Nanoplastia włosów – cena usługi

Zastanawiasz się, ile trzeba zapłacić za nanoplastię i wykonanie usługi w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim ? Zabieg kosztuje zwykle nieco więcej niż keratynowe prostowanie włosów lub inne popularne czynności pielęgnacyjne. Cena usługi w Polsce oscyluje w granicach kilku tysięcy złotych. Powstaje pytanie: czy warto wydawać tyle pieniędzy na fryzurę? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od tego, jak bardzo zależy Ci na pięknych, lśniących włosach. Jedna kwestia nie ulega wątpliwości – efekt procedury przejdzie Twoje najśmielsze oczekiwania. Zabieg sprawi, że wszystkie niesforne pasma wreszcie będą proste, nawet te farbowane, na których niedawno położono kolor.

Nanoplastia – gdzie znaleźć usługi wygładzania włosów?

Usługi wygładzania włosów bez stosowania niebezpiecznego formaldehydu cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko na świecie, ale również w Polsce. Świadczy je coraz więcej zakładów fryzjerskich. Znalezienie interesującej oferty jest więc stosunkowo proste i z pewnością nie sprawi Ci dużych problemów. Czym kierować się przy wyborze konkretnej usługi? Na co zwracać szczególną uwagę?

Wbrew pozorom cena usługi nie powinna być czynnikiem decydującym. Taniej nie zawsze drożej, znaczy lepiej. Dużo większe znaczenie ma renoma danego miejsca. Choć nanoplastia nie jest zbyt skomplikowaną procedurą, to jej przeprowadzenie wymaga wprawy i doświadczenia (podobnie jak przy tradycyjnym zabiegu keratynowym). Twoje włosy zasługują wszak na najlepszą opiekę.

Dlatego wybieraj usługi sprawdzonych, autoryzowanych salonów o ugruntowanej pozycji w branży beauty zatrudniających wykwalifikowany zespół specjalistów. Zobacz, co na ich temat myślą inne klientki, poszukaj informacji na forach internetowych, a następnie podejmij decyzję z myślą o pięknych, zdrowych, prostych włosach.

Nanoplastia – opinie na temat zabiegu i ocena usługi

Wahasz się między tradycyjnym, keratynowym zabiegiem wypełniania i wygładzania struktury włosa a nowoczesnymi procedurami rozwiązywania problemu denerwujących loków. Nadal nie wiesz jakie usługi wybrać? Jeśli nanoplastia budzi Twoje wątpliwości, umów się na konsultacje i uzyskaj odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Zrób pierwszy krok w stronę lepszego samopoczucia i dowiedz się czegoś więcej o swoich włosach. Dołącz do szerokiego grona zadowolonych klientek w Polsce i na świecie. Zafunduj sobie idealną fryzurę, dzięki skorzystaniu z usługi. Pożegnaj niesforne, wymykające się spod kontroli skręcone włosy na dobre. Pomożemy Ci zrealizować marzenia i zyskać więcej pewności siebie.

Nanoplastia nie ma przed nami tajemnic. Stale pogłębiamy swoją wiedzę, by świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Zabieg sprawdzi się doskonale u kobiet w ciąży, posiadaczek farbowanych, a nawet bardzo zniszczonych włosów. Gotowa na niezapomnianą metamorfozę? W takim razie nie zwlekaj i zacznij działać już teraz. To jest Twój czas. Weź sprawy w swoje ręce. Nie będziesz żałować, że skorzystałaś z usługi i podjęłaś wyzwanie. Twoje włosy odwdzięczą się pięknym wyglądem.

Wolne terminy

Dołącz do grona zadowolonych klientek

i zapisz się na wizytę w WeLoveKeratin! Obiecujemy, że zakochasz się w tym bajecznym miejscu gdzie na najwyższym poziomie zajmiemy się Twoimi włosami 💕