Żelazna 67/28L, Warszawa
Żelazna 67/28L, Warszawa
+48 530 986 000

Polerowanie włosów Co to za zabieg? Sprawdź efekty!

Rozdwojone końcówki są tak naprawdę powszechnym problemem i dotyczą wielu kobiet. Wyglądają nieestetycznie, są bardziej podatne na uszkodzenia i uniemożliwiają zapuszczanie włosów. Przez nie, nie możesz uzyskać długich i lśniących włosów. Jednym ze sposobów walki z tym problemem jest zabieg polerowania. Jest to innowacyjna i wysoce skuteczna metoda, obok której nie sposób jest przejść obojętnie! Polerowanie włosów – na czym polega? Ile kosztuje taki zabieg oraz jakie przynosi rezultaty?

Polerowanie Włosów – Co To Jest?

Polerowanie włosów – na czym polega? Często nazywane również odkurzaniem – to zabieg kosmetyczny wykonywany przy użyciu Split Endera. Jego głównym celem jest poprawa uszkodzonej struktury włosów. Efekty takiego zabiegu są widoczne już po pierwszej wizycie. Regularne zabiegi polerowania włosów gwarantują naprawdę satysfakcjonujące rezultaty, jednak pod warunkiem, że przeprowadza je profesjonalista. Zabieg polerowania włosów cieszy się coraz to większą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego – jest bezpieczny, prosty i przede wszystkim skuteczny.

Jak Wygląda Zabieg Polerowania Włosów?

Zabieg polerowania włosów z użyciem Split Endera to innowacyjna metoda na podniszczone i rozdwojone końcówki. Wspomniane urządzenie wyposażone jest w specjalną nakładkę i wbudowany pojemnik, do którego trafiają zniszczone końcówki włosów. Przed rozpoczęciem zabiegu fryzjer dzieli cienkie pasma na równej objętości. Aby móc przeprowadzić polerowanie, włosy muszą być gładkie. W przypadku falowanych lub kręconych włosów, w pierwszej kolejności należy je wyprostować. Następnie można przejść do pracy.

Zabieg polerowania polega na przejechaniu maszynką po każdym paśmie – jeśli włosy są mocno zniszczone, może to trochę potrwać. Split Ender jest starannie przesuwany po całej długości włosów. Następnie każdy zniszczony włos trafia do maszynki.

Polerowanie włosów to zabieg

Co ważne, polerowanie włosów jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, jeśli oczywiście zostanie przeprowadzone w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Cały proces trwa zazwyczaj godzinę. Dodatkowo warto zaznaczyć, że podczas polerowania z użyciem maszynki, włosy nie ulegają skróceniu. Usuwane są tylko podniszczone końcówki o długości 0,3-0,5 mm.

Rezultaty zabiegu widoczne są bezpośrednio po jego przeprowadzeniu, jednak jeśli chcesz, by były one długotrwałe – warto wykonywać polerowanie regularnie co około 2-3 miesiące.

Ile Kosztuje Polerowanie Włosów?

Cena zabiegu polerowania zależy od wielu czynników. Mowa tu przede wszystkim o gęstości i długości włosów, stopniu ich zniszczenia czy lokalizacji salonu fryzjerskiego. Koszt jednorazowego zabiegu wynosi około 80-180 złotych. W niektórych miejscach wykupując serię takich zabiegów, zazwyczaj możesz trochę zaoszczędzić.

Niektóre kobiety decydują się na domowe polerowanie. Czy taki zabieg jest równie skuteczny co ten wykonany przez fryzjera? Zakup Split Endera wiąże się z niemałym kosztem. Ceny tego typu urządzeń rozpoczynają się już od kilkuset złotych, jednak większość salonów fryzjerskich dysponuje profesjonalnym urządzeniem, kosztującym około 1000-2000 złotych. Jeśli więc chcesz osiągnąć taki sam efekt jak u fryzjera, powinieneś zainwestować w odpowiedni sprzęt. Niestety nie posiadając odpowiedniej wiedzy, możesz popełnić wiele błędów, przez które nie uzyskasz pożądanych rezultatów. Domowe polerowanie włosów nie jest opłacalne. Zwłaszcza że zabieg przeprowadzony w salonie wcale nie kosztuje dużo.

Efekty Po Zabiegu Polerowania Włosów

Polerowanie włosów to zabieg nowoczesny i dający świetne rezultaty! Znacznie poprawia wygląd włosów, a efekty, jak już wyżej wspomniano – widoczne są od razu po zabiegu. Włosy stają się miękkie, gładkie, łatwe do ułożenia. Pasma włosów są sypkie i nie plączą się. Dzięki prawidłowej pielęgnacji i regularnie wykonywanym zabiegom włosy będą zdrowe i lśniące.

Prawidłowo przeprowadzone polerowanie przez fryzjera pozwala usunąć nawet do 90% uszkodzonych końcówek włosów. Jednocześnie zabieg ten zapobiega rozpadowi włosów – w przeciwieństwie do skracania ich nożyczkami, chroni końce na długo przed deformacją.

Należy jednak zaznaczyć, że polerowanie włosów nie jest przepisem na zdrowe i miękkie włosy. Jest to jedynie zabieg wspomagający, który może pozbyć się rozdwojonych końcówek włosów, lecz nie zwalczy źródła problemu, którym może być stosowanie nieodpowiednich kosmetyków czy zła dieta. Ponadto metoda ta nie zastąpi skracania włosów jeśli są one bardzo zniszczone.

Dla Kogo Jest Polerowanie Włosów?

Polerowanie włosów to zabieg wysoce skuteczny i przydatny. Dla kogo jest przeznaczony? Czy każda z nas może z niego skorzystać? Włosy można podzielić na kategorie – według struktury i porowatości. Zabiegowi z użyciem Split Endera możesz poddać wszystkie rodzaje włosów, nie ma co do tego żadnych zastrzeżeń. Urządzenie jest bezpieczne.

Polerowanie jest zalecane szczególnie tym osobom, które są niezadowolone z wyglądu końcówek włosów – mogą one być zniszczone, rozdwojone, łamiące się i cienkie. Zabiegowi mogą zostać poddane włosy zarówno w dobrej, jak i średniej kondycji. Jest to również świetne rozwiązanie dla tych kobiet, które często narażają swoje włosy na działanie prostownicy, lokówki czy suszarki, a także dla tych, które regularnie farbują włosy, a już w szczególności rozjaśniają. Dlaczego tak jest? Aby rozjaśniacz mógł skutecznie zmienić kolor włosów, najpierw musi je zniszczyć i rozpuścić cement sklejający łuski oraz spoiwo. Składniki aktywne znajdujące się w rozjaśniaczu mogą wniknąć do wnętrza włosów i zniszczyć ich naturalny pigment. Dodatkowo przy nieprawidłowym nakładaniu produktów, może również dojść do podrażnienia skóry głowy. Farbowanie i rozjaśnianie, również powinien przeprowadzać doświadczony fryzjer.

Jak się okazuje, polerowanie pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty u posiadaczek włosów o długości minimum do ramion. Dodatkowo zabieg ten nie skraca długości, a jedynie pozbywa się problemu, którym są rozdwojone końcówki – dzięki temu może być również stosowany u tych osób, które zapuszczają włosy i unikają ich podcinania.

Dla Kogo Nie Jest Polerowanie Włosów?

Mimo iż polerowanie włosów to zabieg bezpieczny i przynoszący świetne efekty, nie będzie jednak odpowiednim rozwiązaniem dla każdej kobiety. Jest odradzany szczególnie w przypadku bardzo zniszczonych włosów – od nasady aż po same końce. W takiej sytuacji nie przyniósłby pożądanych rezultatów, wygląd włosów niewiele by się zmienił. Split Ender pozbywa się zniszczonych i rozdwojonych końcówek, w przypadku zniszczonych włosów po całej długości, musiałby je wszystkie tak naprawdę usunąć.

Osoby, których włosy są słabe i mocno poniszczone, powinny w pierwszej kolejności podciąć je w tradycyjny sposób, a także pamiętać o tym, by stosować odpowiednie kosmetyki i prawidłowo się odżywiać. Wówczas włosy bez wątpienia zyskają na wyglądzie. Warto dodać, że osobom, które posiadają również z natury cienkie, przerzedzone i rzadkie włosy – nie zaleca się wykonywać tego zabiegu.

Dodatkowo polerowanie nie może zostać przeprowadzone u tych osób, które cierpią na choroby skóry głowy. Mowa tu przede wszystkim o grzybicy, łojotokowym zapaleniu skóry, łupieżu, nadmiernym wypadaniu, łuszczycy i kilku innych chorobach. W takiej sytuacji w pierwszej kolejności należy wybrać się do lekarza i zwalczyć chorobę, a dopiero później wykonać polerowanie.

Dlaczego Końcówki Się Rozdwajają?

Czynników, które przyczyniają się do rozdwajania włosów – jest naprawdę wiele. Przedstawiamy część z nich.

Nieodpowiednia pielęgnacja

Stosowanie szamponów z silnymi detergentami jest podstawowym błędem. Podobnie jak nieprawidłowo dobrana odżywka czy też jej brak. Dodatkowo częste stosowanie kosmetyków zawierających wysoko w składzie alkohol, lakierów czy innych kosmetyków stylizacyjnych – również może powodować ten problem.

Zabiegi chemiczne

Do najczęściej wykonywanych zabiegów chemicznych można zaliczyć przede wszystkim rozjaśnianie i farbowanie. Nie sprzyjają one niestety ich kondycji.

Niewłaściwa dieta

Jak już wyżej wspomniano, nieprawidłowa dieta to kolejna przyczyna rozdwojonych włosków. Odpowiada za to brak odpowiednich składników odżywczych, które regulują m.in. prawidłowy wzrost włosów.

Nieodpowiednie traktowanie

Zniszczenia najczęściej powoduje szarpanie pasma włosów szczotką, czesanie ich na mokro, zbyt intensywne poocieranie o ręcznik czy ocieranie o ubranie. Warto zaznaczyć, że mokre włosy są o wiele bardziej podatne na zniszczenia niż suche, dlatego wymagają szczególnego traktowania.

Działanie czynników zewnętrznych

Oczywiście działanie czynników atmosferycznych nie pozostaje w tej kwestii bez znaczenia. Wiatr, wilgoć, promieniowanie UV, niskie temperatury – są to kolejne powody, przez które włosy się rozdwajają. Są one szczególnie narażone w zimę.

Stylizacje na gorąco

Nie od dziś wiadomo, że częste stosownie suszarki, lokówki czy prostownicy, również powoduje rozdwojone końcówki. Warto więc tego typu stylizacje ograniczać, a jeśli już musisz je wykonać – zastosować odpowiedni preparat, który pozwoli uniknąć zniszczenia. Przed polerowaniem włosów warto zastanowić się, skąd wziął się u Ciebie problem rozdwajających się włosów. Dzięki temu być może uda się uniknąć tego problemu w przyszłości.

Jak Zapobiegać Rozdwajaniu Końcówek?

Rozdwojonych końcówek nie jesteś w stanie w żaden sposób “wyleczyć”, musisz je podciąć. W przyszłości jednak możesz skutecznie im zapobiegać – wystarczy stosować poniższe wskazówki.

Ogranicz zabiegi stylizacyjne

Jest to dość oczywista wskazówka, jednak nie mogło jej zabraknąć! Warto ograniczyć tego typu zabiegi, a najlepiej po prostu przestać je wybierać. Jeśli robisz to często, z pewnością szybko dostrzeżemy, że stały się miękkie, gładkie i zdrowe.

Nie czesz mokrych włosów

Jak wcześniej wspomniano, mokre włosy są najbardziej narażone na uszkodzenia. Warto więc rozczesać je przed myciem – dokładnie każde pasmo od nasady aż po same końcówki. Będą mniej splątane i kłopotliwe. Dodatkowo należy również zrezygnować z ich związywania gdy są mokre.

Wprowadź odpowiednią pielęgnację

Końcówki włosów na pewno będą wdzięczne, gdy zaczniesz stosować odpowiednie kosmetyki. Tylko co znaczy odpowiednie? Podstawą jest ich mycie delikatnym szamponem, a jedynie raz w tygodniu takim, który posiada silne detergenty. Po każdym umyciu warto również zastosować odżywkę i najlepiej olejek/serum wzmacniające. Raz lub dwa razy w tygodniu zaleca się również nakładać maskę.

Podcinaj włosy, kiedy to potrzebne

Nie zawsze jesteś w stanie uniknąć uszkodzenia włosów – zarówno ich nasady, jak i końcówek. Jeśli jednak zauważysz, że są one nieco zniszczone, powinnaś wybrać się do fryzjera i je podciąć. Warto o tym pamiętać i robić to w miarę możliwości regularnie.

Zadbaj o swoją dietę

Prawidłowa dieta to klucz do zdrowych i gęstych pasm. Problemy z włosami mogą być spowodowane niedoborem witamin z grupy B, E, A, a także niedoborem miedzi, żelazem lub cynku. Zniszczone końcówki bez wątpienia nie będą się tak często pojawiać, jeśli zadbasz o odpowiednią ilość składników odżywczych, zwłaszcza tych wyżej wymienionych. Wprowadź odpowiednie nawyki żywieniowe i zobacz sama!

Związuj włosy na noc

Spanie z rozpuszczonymi włosami także przyczynia się do ich rozdwajania. Wystarczy je związywać! Włosy narażone są na tarcie o poduszkę. Włosy powinnaś również związać, jeśli nosisz szorstkie ubranie. Ono także naraża włosy na uszkodzenie.

Myj włosy letnia wodą

W artykule wspomniano już kilkukrotnie o negatywnym działaniu wysokich temperatur na włosy. Podobnie jest z gorącą wodą. Może ona znacznie pogorszyć ich stan, zatem do mycia głowy należy używać letniej, a nawet lekko chłodnej wody. Wprowadź do swojego życia taki nawyk i sama zobacz rezultaty.

Zabieg Polerowania Włosów – Czy Warto?

Polerowanie włosów – na czym polega? Ile kosztuje? Znasz już odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W takim razie czy warto stosować polerowanie włosówPolerowanie to zdecydowanie jeden z ciekawszych zabiegów dostępnych w salonach kosmetycznych. Metoda ta pozwala skutecznie pozbyć się dość powszechnego problemu, jakim są rozdwojone końcówki. Oczywiście na pierwszym miejscu powinna być odpowiednia dieta i pielęgnacja, jednak takie nawyki pozwalają zminimalizować ryzyko pojawiania się rozdwojonych końcówek, a nie je całkowicie wyeliminować.

Zabieg ten posiada szereg zalet, a jedną z nich jest niska cena. Wydając maksymalnie 200 złotych, możesz nie tylko pozbyć się podniszczonych i rozdwojonych końcówek, ale również nieco wygładzić swoje włosy, nadać im blasku i miękkości. Rezultaty zabiegu są naprawdę satysfakcjonujące. Poddaje się mu każde pasmo z osobna, dzięki czemu zabieg jest naprawdę precyzyjny.

Obecnie polerowanie jest jednym z najskuteczniejszych sposób na zapobieganie kruchości, przekrojom i rozdwojonym końcówkom. Technika jest bardzo prosta, dodatkowo nie jest nieprzyjemna ani bolesna. Efekty zabiegu są natychmiastowe, co jest jego kolejną zaletą! Nie możesz również zapomnieć o tym, że zabieg pozwala zachować długość włosów. Jest to propozycja, która może ograniczyć częstotliwość podcinania końcówek. Może to mieć szczególne znaczenie dla tych osób, które zapuszczają włosy i nie chcą tracić na ich długości.

Zabieg polerowania to odpowiedź na powszechny problem, którym są rozdwojone końcówki. Pozwala się go pozbyć i jednocześnie zadbać o inne aspekty, tj. miękkość czy blask. Jest to propozycja zdecydowanie warta uwagi!

Wolne terminy

Dołącz do grona zadowolonych klientek

i zapisz się na wizytę w WeLoveKeratin! Obiecujemy, że zakochasz się w tym bajecznym miejscu gdzie na najwyższym poziomie zajmiemy się Twoimi włosami 💕